Zapisy na wycieczkę do Pruszkowa

W dniu 27.02.br. /wtorek/ w sekretariacie UW  w godz.10-12.00  zapisuję na wycieczkę do Pruszkowa. 

Koszt 55 zł od osoby.  Wycieczka odbędzie się w dn.16 marca br./sobota/. 

Wyjazd jak zawsze z parkingu Lidla  w Międzylesiu o godz.8.00 .

 Pozdrawiam Ewa

Zaproszenia teatralne i bilety

Drodzy ! 

1) Zarezerwowałam 11 biletów na sztukę „Deprawator” w Teatrze Polskim na 11 kwietnia 2024 r godz.19:00. Bilety są po 15 zł w Lożach.

Ponieważ termin rezerwacji jest bardzo krótki (tylko do 29 lutego)chętnych (wraz z pieniążkami) zapraszam w czwartek 22.02 przed lub po wykładzie lub we wtorek 27.02 między godziną 11:00 i 12:00.

Dobra obsada: Grażyna Barszczewska, Anna Cieślak, Joanna Trzepiecińska, Wojciech Malajkat, Andrzej Seweryn. Rzecz dotyczy spotkania Witolda Gombrowicza, Zbigniewa Herberta i Czesława Miłosza a z faktów  i domysłów, ze słów i przemilczeń autor Maciej Wojtyszko układa opowieść o „ojczyźnie” i „synczyźnie”, o polskości, która zawsze jest wyzwaniem. Byłam, polecam!!!  .

2) Zarezerwowałam  też 36 biletów na sztukę w reżyserii Krystyny Jandy „Dom otwarty”  do Teatru Polskiego na 7 maja 2024 godz.19:00. Bilety są w cenie 50 zł  (ulgowe) w I i II rzędzie na balkonie. Termin rezerwacji  do 4.03, więc też niezbyt długi. Proszę zatem o szybkie decyzje.

Opis: Państwo Żelscy, mieszczańska, urzędnicza rodzina, wiodąca nudny, ale spokojny żywot stosowny do swego charakteru i zasobności kieszeni, nagle postanawiają prowadzić dom otwarty. Pierwszym krokiem do nowego życia ma być „wieczór z tańcami”. W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów Johanna Straussa: „Zemsta nietoperza i „Nocy w Wenecji”, a na scenie 22 osoby, piękne stroje no i tańce.

Wszystkich chętnych zapraszam

Anna Lenc ( telefon do Ani w Informatorze i Sowie )

Aktualizacja info www

Cześć ! : SOWA_35″ na styczeń-czerwiec 24 leży w dolnej częsci zakładki „O Nas” . Dla „niekomputerowych” w sekretariacie : dostępna wersja papierowa !

Zakładka „wycieczki” ma plan na rok 2024

Zakładka „wykłady” zawiera plan wykładów do czerwca. + plan wykładów wykładów muzealnych.

7. 03.2024 godz 12:30 WCK : klub filmowy

Walentynkowy wykład w Centrum Sztuki Współczesnej

Mam przyjemność zaprosić wszystkich seniorów i seniorki na walentynkowy wykład w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2). Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Sztuka nie zna wieku”, który odbywa się w każdą drugą środę miesiąca.

Tym razem spotkamy 14 lutego o godz. 11:30 na wykładzie zatytułowanym „Odcienie miłości”. Wykład potrwa do godz. 13:00. Wydarzenie poprowadzi Wiktor Bębacz – absolwent historii sztuki i amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Freie Universitat w Berlinie, edukator i animator kultury.

Prosimy o zapis na wydarzenie (na adr mailowy [email protected] ) kontakt telefoniczny +48 22 628 12 71 wew. 108

Wydarzenia końcówki ferii

Hej ! zapraszamy na akcje i spotkania :

Akademia Seniora : 31 stycznia  ( SRODA)  godz 11:00   Wykład o zapobieganiu depresji +  12:00 koncert Kiliańskiego & Cisło.

Obiecany film ( w ramach wykładu czwartkowego )

1.luty  godz 17:00  sala widowiskowa WCK Zegańska    Zapraszamy  na projekcję filmu dokumentalnego „Major Ostwind – Zuzga” (2023, 56′) w reż. Andrzeja Gajewskiego , a po niej spotkanie z Wacławem Holewińskim – autorem książki o głównym bohaterze „Honor mi nie pozwala” – oraz producentem obrazu Sylweriuszem Rudolfem.

więcej info : 

(9) Klub Filmowy WCK: Spotkanie i film poświęcone majorowi Ostwindowi – Zuzdze / 1.II. (czw) 17:00 | Facebook

Malarki : pomoc dla Helenowa

4 luty godz  18:00-20:00  Wielka Aukcja Obrazów na Centrum TPD HELENÓW

Aukcja została zainicjowana przez Grupę Malarską Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas jej trwania będzie można nabyć przepiękne obrazy namalowane przez seniorki działające w grupie.

Wydarzenie będzie trwało 2 godziny, od 18.00 – 20.00. Możesz wziąć w nim udział na żywo na naszym profilu Facebookowym.

Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na zakup konia terapeutycznego dla Helenowa oraz na pomoc w utrzymaniu zwierząt. Więcej szczegółów już niedługo na naszym profilu oraz na https://mojwawer.pl/helenow

Nowości dla „Podróżników”

Niderlandy – Święto Kwiatów w kwietniu i rejs statkiem po Morzu Śródziemnym we wrześniu!

Szanowni Klubowicze!

Pozyskałem oferty na wyprawę autokarem w miesiącu kwietniu na Święto Kwiatów:  z Ariona ( otrzymała ją część Klubowiczów bezpośrednio od biura) i z biura podróży z Poznania oraz na rejs po Morzu Śródziemnym w miesiącu wrześniu 2024.

Na jeden wybrany rejs statkiem pojedziemy autokarem – koszt 8 zł za 1km co przy udziale 50 osób daje przy rejsie z Wenecji koszt około 400 zł na osobę a w przypadku Ankony bądź Genui około 600zł, Bari i Pireus to niestety już wydatek 800zł i bardzo długi czas podróży w obie strony. Zwracam uwagę na fakt, że napoje są w cenie co stanowi w ofertach innych przewoźników istotną pozycję kosztową dodatkowo płatną. Warunkiem jest wspólny wyjazd na wybraną wycieczkę 50 osób, przy mniejszym zainteresowaniu koszty przejazdu wzrosną. Na rejs można również wybrać się transportem własnym.

Proszę o wnikliwe zapoznanie się z ofertami. Wszystkie zainteresowane wyjazdem osoby zapraszam na dedykowane spotkania połączone z zapisami na wycieczki – o terminach powiadomię.

  z koleżeńskim pozdrowieniem !  Jacek Piechowicz

Zapraszam do przeglądu ofert : Proponowane oferty : w zakładce Program/Kluby zainteresowań/Podróżnicy

Ankieta dot.działalności WTUTW w 2023

Drodzy Słuchacze WTUTW 

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety podsumowującej działalność WTUTW w roku 2023 do 20.01.2024.

Wyniki ankiety będą przedstawione w sprawozdaniu z wykonania zadania publicznego roku 2023, składanym do Urzędu Miasta, zleceniodawcy środków finansowych (dotacji) wspierających działalność WTUTW. Posłużą również Zarządowi do oceny i analizy naszej działalności.

Ankieta jest anonimowa i jedna osoba oddaje jeden głos.

Ankieta jest dostępna poprzez link ( w E-mailu Informatora , lub na grupie UTW facebooka)

W najbliższym tygodniu zorganizujemy w pok. 58 dyżury, w czasie których udzielimy pomocy w wypełnieniu ankiety osobom, które nie potrafią lub nie mają możliwości by zrobić to samodzielnie na swoim komputerze. Terminy dyżurów:

Wtorek 09.01.24  godz.10.00 -12.30

Środa 10.01.24    godz. 9.40 – 10.45

Czwartek 11.01.24   godz. 16.00 -17.00 i 18.00 – 19.00

Pożegnanie Romualda Kaniewskiego

Głębokie wyrazy współczucia naszej koleżance Zosi Kaniewskiej z powodu mierci męża Romualda , w imieniu całej społeczności naszego Uniwersytetu, składa Zarząd WTUTW.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 4 stycznia o godz 11:00 w kościele w Falenicy , po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarzu Brudnowskim.

Odeszła Teresa Janota …

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że odeszła od nas Teresa Janota , zasłużona działaczka społeczna i współzałożycielka Wawerskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponad 15 lat była Wiceprezesem Uniwersytetu a także przez 3 lata Wiceburmistrzem Wawra. Jej nie ustające zaangażowanie i artystyczna pasja sprawiły ,że seniorzy mogli  rozwijać swe talenty i pogłębiać wszechstronną wiedzę artystyczną. Zawsze gotowa była służyć radą i wsparciem każdemu kto tego potrzebował.

Jej odejście pozostawi ogromną pustkę w sercach wszystkich, którzy mieli przyjemność z nią współpracować.  Dziękujemy Ci za wszystko co dla nas zrobiłaś !

Rodzinie i bliskim składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

 Społeczność całego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

8.12.2023

Pogrzeb ŚP. Teresy odbędzie się po mszy w najbliższą środę, 13 grudnia o godz. 11 w kościele w Falenicy a nastepnie odprowadzenie na cmentarz w Aleksandrowie.