Wystawa z okazji 500-lecia śmierci Raffaella Santi.

Raffaello Santi, obok Michała Anioła i Leonardo da Vinci to słynny włoski malarz epoki Renesansu, znany z licznych przedstawień Madonn (Madonna Sykstyńska).
Oryginalne dzieło Rafaela, Portret młodzieńca, będące w kolekcji Czartoryskich od 1800 roku zaginęło pod koniec II wojny światowej i do tej pory nieznane są jego losy.
Muzeum Narodowe pokazuje znakomitą XVI-wieczną kopię z Accademia Carrara w Bergamo. Obraz ten pokazywany razem z przechowywanym na Wawelu Portretem młodego mężczyzny Jana Lievensa.
Ponadto przedstawione są również dzieła kilku naśladowców geniusza z Urbino. O fascynacji dziełem Rafaela zaświadczają też ryciny z XVII, XVIII i XIX wieku uświetniające wystawę. Wystawa jest nieduża, obejmuje tylko 2 sale. Z zainteresowaniem słuchaliśmy przewodniczki, która w interesujący i zrozumiały sposób omówiła wszystkie obrazy i ryciny składające się na ekspozycję. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że warto było sobotnie południe poświęcić na wizytę w Muzeum.
Wystawa czynna do 19 stycznia 2020 roku.

Maria Jasińska

 

Pożegnanie

Z wielkim żalem żegnamy naszego kolegę, wieloletniego słuchacza WTUW – ś.p.Mariana Opalińskiego.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 6 grudnia o godz, 13w kościele na Cmentarzu Wolskim (ul. Wolska 180),
po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce spoczynku.
Koleżance Eli Opalińskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Zarząd i słuchacze WTUTW

Tematy zbliżających się wykładów i spotkań:

• 20.11 – wykład w Zamku Królewskim
„Komu bije dzwon. Hiszpania od Cervantesa do Hemingwaya”

• OPS przygotował 2 wykłady połączone z warsztatami:
22.11.2019 godz. 11.00 – 14.00 – wykład „Problemy z
pamięcią, zwykłe roztargnienie czy już problemy mózgu”,
06.12.2019 godz. 9.00 – 11.00 – spotkanie z prawnikiem –
wykład, potem 2 godz. dyżur.

• Wykłady na terenie WCK
13.11.2019 – środa godz. 11.00 Tomasz Ołdak pan od konsultacji
społecznych w dzielnicy Wawer, pomagają w realizacji
pomysłów.

• Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej organizuje warsztaty 2-dniowe jak skutecznie starać się o granty, by je dostać czyli „Pisanie wniosków i metody rozliczania grantów” – 3 i 4.12.2019 .
Zgłaszanie swoich propozycji do 20.XI.2019

Pożegnanie

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dnia 11.11.2019 odeszła od nas nasza koleżanka Lidia Holewińska.

Człowiek wielkiego serca, kochająca wszystkich i kochana przez wielu. Pracowała dla nas jako wolontariusz ucząc przez wiele lat języka rosyjskiego i dzieląc się z nami swoimi życiowymi doświadczeniami. Wiele razy powtarzała , że praca na uniwersytecie daje jej siły i napęd do życia. Myślała o nas podczas choroby, a Jej uczniowie byli przy Niej do ostatniej chwili.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 15.11.2019 o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Anielskiej w Radości po czym nastąpi złożenie zwłok na cmentarzu w Radości.

Odszedł od nas wspaniały człowiek. Lidia swoją postawą dowiodła, że bez względu na wiek można dać z siebie innym wiele dobra, można być aktywnym i potrzebnym , czerpiąc z tego siły do życia.

W imieniu Zarządu WTUTW

Barbara Bednarska

Zlot kijkowy 2019

   18 października, przy wspaniałej słonecznej pogodzie odbył się jesienny zlot Nordic-Walking. Rozpoczęła go jak zwykle wspólna gimnastyka. Frekwencja była rekordowa. Uczestniczyło w nim około 70 osób,  wśród nich zaproszeni goście z Ursynowa. Przeszliśmy około 7 km zbierając po drodze grzyby: borowiki, podgrzybki i opieńki. Zlot zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami, herbatą , kawą i ciastem w Ośrodku Vis a Vis, nad pięknym stawem. Tam dołączyły do nas osoby, które z różnych względów nie mogły brać udziału w spacerze po lesie. Były konkursy, między innymi grzybowy. Wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni, że wybrali się na ten wspólny zlot. W ten sposób rozpoczęliśmy w nowym roku akademickim imprezy integracyjne.
 

Nowy rok akademicki 2019/2020

Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2019/2020 odbędzie się 10 października o godzinie 11 w sali teatralnej WCK ul. Żegańska 1a. 

Zajęcia rozpoczynamy od poniedziałku 14.10 wg. planu.

 

Telefon kontaktowy do WTUTW 537 970 480