Zakończenie roku akademickiego WTUTW

W czwartek 13.06  godz.11.00 Walne Zebranie sprawozdawcze. Po zebraniu o godz.13.00 wystąpi nasz uniwersytecki teatr z 30 min przedstawieniem „Córki, matki i Kłopoty” .

Na zakończenie wystąpi nasz  chór i po raz pierwszy usłyszymy nasz akademicki hymn. Słowa napisała Grażyna Roguska, muzykę skomponował Jakub Kaczmarek.

UWAGA :   Proszę przygotować na kartkach uwagi ,wnioski i propozycje ( związane z działaniem WTUTW) , które będą złożone do komisji wniosków na WZ i rozpatrywane na posiedzeniu Zarządu.

Zapisuję na wycieczkę „Grajewo, Drozdowo, Łomża” WTOREK

UWAGA   !!!   W dniu 11 czerwca /wtorek/ w godz.10-12.00 w sekretariacie UW zapisuję na wycieczkę „Grajewo, Drozdowo, Łomża „. Wycieczka  w dniu 21 września br. Koszt 100 zł.

Osoby ,które  były na wycieczkach we Wrocławiu i Przasnyszu proszę żeby również  zgłosiły się  po zwrot pieniędzy –  Wrocław 27 zł , Przasnysz 25  zł.

Pozdrawiam

Ewa

łyk KULTURY ?? … koniecznie !!

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w programach stałych M3W oraz wydarzeniach organizowanych w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Zapraszamy na wystawy:

– Surrealizm. Inne mity 10 maja – 11 sierpnia 2024 w Gmachu Głównym MNW Aleje Jerozolimskie 3

– Dar Paderewskiego – Nowa wystawa stała w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim, oddziale MNW; ul. Zamkowa 49, 05-480 Karczew

Od 27 czerwca zapraszamy na nową wystawę w Królikarni:

– Alina Ślesińska. Szkice Przestrzeni 27 czerwca – 13 października 2024, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego, ul. Puławska 113a, 02-707 Warszawa

18.06.2024 18:30 FILMOWA EDUKACJA w WCK Klub Filmowy :

Propozycja edukacji filmowej dla dorosłych – projekcja filmu „Każdemu jego kino”, [30-tu reżyserów] (1987)Antologia filmowa zrealizowana według pomysłu Gilles’a Jacoba, z okazji sześćdziesięciolecia festiwalu w Cannes. Projekt składa się z trzydziestu trzech etiud nakręconych przez kilkudziesięciu uznanych światowych reżyserów  oraz wykład filmoznawcy Andrzeja Foglera plus dyskusja w gronie widzów.

Problematyka: ważna pozycja edukacji filmowej na polu krzewienia kultury artystycznej, a szczególnie jej sektora audiowizualnego. Rola uczelni filmowych, różnych wydziałów uniwersyteckich, edukacji filmowej w szkołach i poza ich murami. Społeczny zasięg oddziaływania krytyki filmowej. Promowanie kultury filmowej / audiowizualnej poprzez powołane do tego instytucje, ośrodki / placówki, organizacje, stowarzyszenia, kluby.

więcej info

22.06.2024 (sobota)

10-lecie WCK oraz 1-sze urodziny Klubu Filmowego WCK !!

„Perfect days” reż. Wim Wenders (2023) Film: www.filmweb.pl/film/Perfect+Days-2023-10034351

Niebawem rozliczenie działalności WTUTW za okres 2023/24 ! Zebranie sprawozdawcze

13 czerwca 2024 godz 11:00 -I-szy oraz 11:15 II-gi termin zebrania sprawozdawczo-wyborczego członków WTUTW które odbędzie się w siedzibie : Żegańska 1A w sali widowiskowej na parterze.

Porządek obrad :

 1. Otwarcie zebrania, powitanie
 2. Wybór Przewodniczącego zebrania i Sekretarza
 3. Przyjęcie porządku obrad
 4. Wybór Komisji Wniosków i Komisji Skrutacyjnej
 5. Sprawozdanie Zarządu z działalności merytorycznej w okresie czerwiec 2023-czerwiec 2024
 6. Sprawozdanie finansowe za rok 2023
 7. Protokół pokontrolny Komisji rewizyjnej wraz z wnioskiem o absolutorium dla Zarządu
 8. Dyskusja
 9. Przyjęcie uchwał w sprawie /
 10. – przyjęcie sprawozdania merytorycznego /
 11. – przyjęcie sprawozdania finansowego /
 12. -informacja o zmianach Statutowych dotyczących zmian przepisówkodeksu etyki, celowości funduszu statutowego , zmian w Zarządzie , zmian nazewnictwa funkcji osób wchodzących w skład Komisji Rewizyjnej , zgoda na udostępnianie wizerunku związanego z publikacjami Stowarzyszenia.
 13. Głosowanie wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium
 14. Przedłożenie wniosków przez Komisję Wniosków
 15. Zakończenie

Link do dokumentów Sprawozdania merytorycznegi i finansowego i sprawozdania komisji rewizyjnej za okres 2023-24

Odeszła od nas Małgorzata Niwińska

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 25 maja odeszła od nas Małgorzata Niwińska, nasza słuchaczka i jednocześnie rehabilitantka  prowadząca zajęcia on-line w czasie pandemii. Małgosia Niwińska nasza słuchaczka, instruktorka gimnastyczna, uczestniczka lektoratów z angielskiego i hiszpańskiego.

Smutno.

Żegnamy ją z wielkim żalem.

Głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłej w imieniu całej społeczności naszego Uniwersytetu składa zarząd WTUTW

Msza św. pogrzebowa odbędzie się 3 czerwca w poniedziałek o godz 13.00 w kościele parafialnym w Falenicy, po której nastąpi odprowadzenie na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego .

Wykład Czwartkowy 23 maja 2024

W czwartek 23 maja  wykład na temat    „Stało się jutro – do czego służą dane w najnowszych technologiach”. Przedstawi  :     Elżbieta Kroszczyńska

Wykłady prof.  Tomasza  Słomki  zostały odłożone na przyszłość.

Odeszła Ludwika Witkowska

Dnia 26 marca 2024 roku zmarła nasza koleżanka , Ludwika Witkowska .  Super Seniorka  93 lata . Należała do grupy malarskiej .Nazywaliśmy ją „Nasza Lusia”.  Malowała wyraziście kolorami , gdyż chciała widzieć cały świat radosnym i kolorowym. Była wyjątkową osobowością o wielkiej dobroci. Brała udział we wszystkich akcjach  charytatywnych, także  w tej ostatniej dla Dzieci z Helenowa . Cieszyła się sprzedażą swojego obrazu ; z tego że jej pasja jest pożyteczna. Miała ogród pełen pięknych , kolorowych kwiatów z których była dumna . Kochała ludzi, i mimo sędziwego wieku była z nami  na dwu plenerach. Będzie nam Jej brakowało . 

POGRZEB  Lusi  odbędzie się  w Wielki Piątek  na cmentarzu Zerzeń o godz. 13:00  w głównej alei przy pomniku , wspólna modlitwa  z księdzem  ( w tym dniu nie odprawia się mszy w kościele). 

< Ala Jurczyk>