Informacje o wycieczkach przez Alpy Bernina Express

Drodzy Klubowicze!

Zapraszam na spotkanie w dniu 15 listopada (środa) do Sali nr 60 na godzinę 12.30 wyłacznie osoby zapisane na liście wycieczkowej Bernina Express w dniu 2 listopada, a na godzinę 13.10  – osoby z listy rezerwowej i wszystkie pozostałe osoby zainteresowane kolejnym terminem takiej wycieczki. Obecność obowiązkowa (może być przedstawiciel) ze względu na pisemną  deklarację udziału w wycieczce.

Mam wspaniałe wieści odnośnie wyjazdu na wycieczki Bernina Express.

Wszyscy chętni mogą jechać. W związku z olbrzymim zainteresowaniem załatwiłem dwa terminy wyjazdów:

  1. Termin wycieczki 28.05 – 01.06.2024, z  noclegami w Krakowie:  27.05 – 02.06.2024. (Grupa 1)
  2. Druga grupa może jechać w terminie 25.06 – 29.06.2024.  (Grupa 2)

Są dwa hotele znajdujące się przy ul. Nowohuckiej w Krakowie – w jednym z nich będziemy zakwaterowani.
Przedstawiam odpowiedzi na zadane na naszym spotkaniu 2 listopada pytania:
Grupa może liczyć 50 osób.
1. Zakwaterowanie od godz. 15:00, wykwaterowanie odo godz. 10:00. Jest winda. Cena noclegu bez śniadania w pok. 2 osobowym: 95 zł/osoba , cena noclegu w pokoju jednoosobowym bez śniadania:  120 zł
2. Średni czas spaceru od 2 do 4 godzin z przerwami
3. Czasy przejazdu z postojami: pierwszy dzień ok 12 h, drugi dzień ok 4 h, trzeci dzień ok 4 h, czwarty dzień ok 6 h, piąty dzień ok 12 h
4. Dodatkowo trzeba mieć 90 euro-100 euro. , kwota może ulec zmianie. O ostatecznej kwocie informujemy na 7 dni przed wycieczką.
5. Pokoje 2-osobowe, dopłata do jedynki +630 zł. W większości hoteli są windy, kierowcy pomagają przy bagażach 
6. Można zamówić zmianę posiłku dla wegetarian lub dieta, koszt:  20 euro/posiłek
7. W pociągu nie jest mile widziane spożywanie własnych posiłków ale nie ma oficjalnego zakazu.
8. Płatności: 30% wartości zamówienia do 3 dni od zawarcia umowy, pozostała kwota na 30 dni przed terminem wyjazdu, można płatność rozłożyć na raty, kwota raty uzależniona jest od ostatecznej wartości zamówienia.
9. Można ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji, każdy z uczestników może to zrobić u swojego ubezpieczyciela lub za naszym pośrednictwem w firmie UNIQA, koszt: 4% wartości umowy.

Dodatkowo jest opcja transportu do Krakowa i z Krakowa z możliwością odbycia wycieczek po Krakowie i na powrocie do Kopali Soli w Wieliczce – wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie dodatkowych wycieczek w dniu przyjazdu do Krakowa i w dniu wyjazdu po wycieczce: zwiedzanie Krakowa (bez wstępów) z przewodnikiem w pierwszym dniu i Kopalni soli w ostatnim dniu.

Koszt przywiezienia grupy z Warszawy przed wycieczką i odwiezienie do Warszawy po wycieczce wynosi: 8000 – 9000 brutto/grupę, na osobę 160 – 180 zł w obie strony. Na dzień dzisiejszy jest to najtańszy dojazd.

Koszt przewodnika po Krakowie: 1000 zł brutto/Grupa (4 godziny) – 20 zł na osobę.

Słuchawki w trakcie zwiedzania w Krakowie: + 12 zł/osoba

Koszt bilet wstępu do Kopalni wg cennika z 2023 roku wynosi:  90 zł (z opłatami rezerwacyjnymi) – bilet jest bezzwrotny.

Bilet kolejowy na trasie Warszawa – Kraków kosztuje minimum 39,99 zł. Średnia cena biletów dla tego połączenia to 64,99 zł. Zniżka dla Seniora to 30%. Zatem bilet to średni koszt około 47 zł dodatkowo mamy koszt dojazdu do hotelu około 25 zł (około 7 km). Koszt w obie strony to około 90 zł ( będzie taniej jak pojedziemy taksówką w kilka osób).

Zatem koszt dojazdu autobusem jest prawie dwukrotnie wyższy bo 160 – 180 zł.

Bardzo proszę o przemyślenia i wspólną decyzję co do dojazdu.

Kwalifikacja osób na pierwszą z wycieczek odbędzie się na naszym spotkaniu. Po wcześniejszym zakwalifikowaniu osób „funkcyjnych i aktywnych w pracy na rzecz Uniwersytetu” przez Zarząd, pozostałe osoby będą wyłonione w drodze losowania – o ile liczba chętnych osób będzie przewyższała liczbę miejsc.

Zadeklarowanie chęci wyjazdu wiąże się z koniecznością zawarcia umowy z biurem Arion, któremu przekaże listę osób uprawnionych.

Termin zgłoszeń – zamówienia (zawarcie umowy)  do dnia 17 listopada 2023.

Proszę o przeanalizowanie warunków i podjęcie jak najlepszych wyborów!

Wszystkich serdecznie pozdrawiam:

Jacek Piechowicz