Zapisy do Wawerskiego Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok 2023/24

Szanowni Państwo

18.września 2023 : zakończyliśmy zapisy .

Osoby chcące się jeszcze zapisać : Grupy zajęciowe gimnastyk, gimnastyki na basenie , lektoraty są zapełnione chętnymi i nie ma szans na skorzystanie z tej oferty w tym roku. Możemy zaproponować : Wykłady czwartkowe (generalne) , Nordic Walking(piątki) , i grupy zainteresowań : Ogrodnicy, Czytelniczo-kulturalny, może śpiew i teatr amatorski , czyli głównie zakres integracyjno-towarzyski.

Możliwe, że dla tych osób uruchomimy od 2 pazdziernika „do”-zapisy elektroniczne i dyźury wtorkowe w sekretariacie ( sala58 WCK Wawer) . Tel : +48 537970480 (godz.10-18)

Kontakt e-mail WTUTW: [email protected]  ;  [email protected]

TEKST z 27 sierpnia:

Zbliżamy się do inauguracji nowego roku akademickiego Wawerskiego Towarzystwa UTW .

Zajęcia rozpoczynają się 16 pazdziernika, po inauguracji roku akademickiego która odbędzie się 12 października ( 10:30 sala widowiskowa WCK) .

28 sierpnia początek zapisów elektronicznych. Link znajdziecie na końcu tego artykułu.

Zapisy osobiste  w  WCK ul.Żegańska 1, sala 58 I piętro :

11 września godz 10:00- 13:00    

12 września 12:00- 15:00

Zapisy elektroniczne

wprowadzone zostały w celu ograniczenia kolejek osób czekających na zapisy osobiste( w sekretariacie).  W dniach zapisów w sekretariacie zatrzymujemy zapisy elektroniczne aby zrównać szanse osobom bez komputera, na zapisy na dobrej pozycji.

Przy zapisach elektronicznie < wejść na LINK ZAPISÓW>  : po przesłaniu formularza rejestracji  prosimy o zrealizowanie wpłaty rocznej składki członkowskiej  wg wytycznych niżej.
Nr Konta Bankowego Santander Bank Polska – 10 1090 1753 0000 0001 4454 2717 
Prosimy podać w tytule przelewu ” składka członkowska (i ew. wpisowe)  Imię Nazwisko ”  

Przypomnienia :

Wawerski Uniwersytet Trzeciego Wieku  powstał w 2004 roku  a więc jesteśmy blisko 20-lecia !!

ROŚNIEMY….  , począwszy od kilkunastu osób w 2004 aż do ponad 320 słuchaczy w 2023 roku.

 <Tu historia WTUTW.>

Głównym zadaniem WTUTW jest integracja środowiska starszych osób oraz wspomaganie rozwoju osobistego jej członków.

Podstawowa oferta to : 

– wykłady plenarne

– wykłady muzealne poza siedzibą

– lektoraty   : angielski  i hiszpański  na różnych poziomach

– zajęcia komputerowe na różnych poziomach

– warsztaty malarskie

– zajęcia gimnastyczno-rehabilitacyjne w sali

– Zajęcia gimnastyczno-rehabilitacyjne na basenie ( Anin)

– Nordic-walking w wawerskich lasach

– Zajęcia wspólnego śpiewania

Plan zajęć i ich opisy możecie znaleźć w < „kalendarzu” > na stronie www.

Poza zajęciami standardowymi ( cotygodniowymi)  oferujemy udział w:

– Klubie Kultury i Grupie teatralnej

– Grupie ogrodnika

– Klubie podróżnika

– Grupie kajakowej  i rowerowej

Organizujemy również:

– Wycieczki  krajoznawcze ( 1,2-dniowe)  po Polsce i bliżej po Mazowszu organizowane w      drugim semestrze

– Dwa wyjazdy do „wód termalnych” ( Poronin) w kwietniu i wrześniu

Szerzej :  Powyższe opisane na stronie www

Zasady działania Towarzystwa Uniwersytetu :

Działalność WTUTW opiera się na pracy  Zarządu, wybieranym z grona słuchaczy. Co 2 lata wybieranym i kontrolowanym poprzez coroczne absolutorium Zebrania Walnego członków.

WTUTW działa w oparciu o finanse zebrane z opłat członkowskich i wpisowego oraz uzyskane z grantów z Urzędu m. st. Warszawa (dofinansowanie do zajęć) i Urzędu Dzielnicy Wawer. 

Opłaty na rok akademicki 2023/2024

zostały podniesione. Opłata członkowska wynosi 130 zł , a wpisowe (które płacą tylko nowi członkowie) dodatkowe 70zł.  Członkowie honorowi są zwolnieni z opłat członkowskich a seniorzy powyżej 85 płacą połowę składki .

Większość zajęć cotygodniowych jest tylko częściowo dofinansowana  i wymaga dodatkowo opłat członków, uczestniczących w tych zajęciach.

Zajęcia bezpłatne dla słuchaczy to: wykłady plenarne , muzealne i Nordic Walking.

Warsztaty malarstwa i zajęcia śpiewu są bezpłatne w okresie realizacji grantu z Urzędu Dzielnicy Wawer (marzec- początek grudnia). W pozostałym okresie roku akademickiego koszty tych zajęć pokrywają ich uczestnicy.

Zajęcia

Na samym początku zajęć grupy wybierają starostę grupy , odpowiedzialnego za zbieranie opłat  składkowych za zajęcia, kontakt z prowadzącym zajęcia, informowanie swoich słuchaczy o zmianach , terminach itp..

Zajęcia : w tym roku 2023/24 : Lektoraty, warsztaty  malarskie , komputery ( środowe)   są w układzie z zeszłego roku i są kontynuacją zeszłorocznych realizacji . Tak więc,  zapraszamy „starych” uczestników do „swoich” grup oraz osoby nowe do dołączenia do którejś z istniejących grup odpowiadających im poziomem( na początku zajęć).

Zajęcia szczególne „oblegane”  mają dodatkowe warunki naboru :  

 1. Przy zapisach oraz w kalendarzu widać wyznaczone limity wielkości grup Min/Max . Jeśli przy zapisach ilość osób przekracza max ( decyduje kolejność zgłoszeń ),  zgłoszenia  ponad normą  nie są przyjmowane lub przechodzą do listy rezerwowych. ( np. basen, czy wycieczki autokarowe)
 2. Jeśli oferta którejś działalności nie zbierze minimum lub  w trakcie roku grupa  „wykruszy się” poniżej minimum : może być przez Zarząd zamknięta w trybie natychmiastowym. 

Apelujemy o przemyślany zapis, gdyż zajęcia trwają przez cały rok akademicki i tylko wyjątkowe sytuacje życiowe są usprawiedliwieniem do przerwania uczestnictwa i w konsekwencji : przerzucenia kosztów na pozostałych członków grupy.

Zapisy do lektoratów językowych :   zapisujemy się  tylko do jednej wybranej grupy danego języka. Zapisy do różnych grup jednego języka jest dopuszczalne wyjątkowo za zgodą prowadzącego zajęcia i Zarządu UTW , na szczególnych warunkach o ile wielkość grupy nie przekracza maksimum.

Zajęcia rehabilitacyjne na basenie  ( Basen w Aninie)

Corocznym problemem jest nadmiar chętnych , głównie w poniedziałek 1-szego semestru). Jeśli więc nie pośpieszyłeś się z zapisami : lepiej wybierać grupy czwartkową lub piątkową.

Planujemy  4 grupy w trybie tygodniowym po 15 osób  w semestrze  I  oraz 4 grupy po 15 osób w semestrze II.

Semestr I  : 16. październik – 12 stycznia

Semestr II : 29 styczeń   –  12 czerwca

Każda osoba może zapisać się tylko do 1-nej grupy pierwszego semestru.

Lista zapisów każdej grupy powyżej 12 miejsca tworzy listę rezerwową.

W pierwszym semestrze, pierwsze 12 miejsc w grupie zajmowane jest zgodnie z kolejnością zgłoszeń , pozostałe 3 miejsca są dysponowane  z preferencjami dla osób które : – nie „zmieściły” się w 15-tce w poprzednich semestrach albo oczekują na rehabilitację medyczną   albo „wchodzą” kolejne osoby z listy rezerwowej zapisów danej grupy.

W trakcie „roku” osoby będące na liście rezerwowej mogą być zapraszane na zajęcia  przez starostę grupy w zastępstwie planowych nieobecności.

Tak jak w poprzednich latach, 15 osób z list rezerwowych tworzy grupy podstawowe w semestrze II   (od 29 stycznia do 12 czerwca )   

Kanały informacyjne naszej organizacji  ( co gdzie kiedy kto )  :

 1. Informacje przekazywane są bezpośrednio , w czwartki ok 15minut przed wykładem plenarnym.
 2. Informator książeczkowy „SOWA”   jest rozdawany słuchaczom podczas inauguracji roku akademickiego.
 3. Strona www :< AKTUALNOSCI>  albo < WYCIECZKI> , < PROGRAM >
 4. W katalogu Program : polecamy „KALENDARZ”  ( czyli zbiór zaplanowanych działań) ( każde okienko ma w tle szerszy opis .
 5. INFORMATOR UTW : to e-mail wysyłany 1-2 x w tygodniu, sygnalizujący nadchodzące zdarzenia, plany i ogłoszenia .
 6. Grupa Facebook „Słuchacze WTUTW”   ( grupa zamknięta , tylko dla zarejestrowanych członków przeznaczona  dla szybkiej wymiany uwag, ocen i wzajemnych propozycji imprez kulturalnych )
 7. SMSy :  komunikacja starostów i słuchaczy wewnątrz grup
 8. WhatsUp : komunikacja w klubach Ogrodników, Podróżników, Sekcji malarskiej.
 9. Youtube  : okazjonalne materiały dla słuchaczy.

Wszelka skuteczna działalność opiera się na przekazywaniu informacji potencjalnym potrzebującym!   DLATEGO   Podczas zapisów prosimy o  Wasze dane  :

Imię, nazwisko, rok urodzenia,  adres, dzielnica( to po to aby mieć z Wami kontakt oraz prowadzić obowiązkowe statystyki wobec Miasta i Dzielnicy oraz móc potwierdzić stan faktyczny członkostwa UTW.

Także : Nr telefonu i adres e-mail  (abyśmy mogli się z Wami komunikować).

Wasze dane służą wyłącznie do wewnętrznej komunikacji i obowiązkowemu zgłaszaniu przy ubezpieczeniach ( np. wycieczki, basen) . Poza tym dane indywidualne nie wychodzą na zewnątrz . Przywiązujemy dużą wagę do ograniczania szans wycieku danych wrażliwych.  Musicie pamiętać, że nie powiadomimy was o  nowej akcji, imprezie itp. Jeśli nie zostawicie nam nr telefonu czy adresu e-mail.

Szanowni Państwo

Nasza organizacja przetrwała prawie 20 lat , ciągle się zmieniając, dopasowując do nowych wymagań i warunków. Przeszliśmy skutecznie przez ograniczenia pandemii.  Mamy nadzieję, że nasza i wasza działalność poprawi  „trzecią młodość”  kolejnych młodych roczników.

ZAPRASZAMY DO NAS !Apelujemy do uczestników którzy mają wiedzę o swoich problemach technicznych z zdalnym dostępem przez komputer  przez ZOOM, Skype , Meet   aby wcześniej zainteresować się usunięciem problemów.(został cały wrzesień)
Apelujemy aby osoby uczestniczące w zajęciach stacjonarnych były zaszczepione ( we wspólnym interesie współlokatorów) .

Następne zapisy : sierpień wrzesień 2024 🙁 

Ten formularz zapisów będzie aktywny prawdopodobnie do 4 października ALE zapisy do grup zakończymy wcześniej . Potrzebujemy czasu na wzajemną akceptację zgodności wszystkich grup zajęciowych.