Wycieczki

Aktualności tematów wycieczkowych : 

  1. Drodzy- Koleżanki Koledzy

    Miło mi poinformować że dzięki ciężkiej wolontariackiej pracy naszych koleżanek : Ireny i Ewy  nasz program  wycieczkowy tak pięknie się rozwija, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.

    Wycieczki są coraz bardziej atrakcyjne a dzięki dofinansowaniu , również atrakcyjne finansowo.

    Obecnie więcej osób jest chętnych aniżeli miejsc co zobowiązuje Zarząd do przypomnienia,  że     obowiązuje  zasada :    przede wszystkim : pierwszeństwo mają osoby które są nie tylko formalnie członkami naszego Stowarzyszenia   ale również aktywnymi współorganizatorami w WTUTW.

    Wszyscy członkowie mają możliwość i okazje na to aby rozwijać siebie i nasz Uniwersytet wypełniając swój studencki obowiązek poprzez uczestnictwo w zajęciach i kołach zainteresowań .

    Udział w Wykładach Czwartkowych i muzealnych, pomaganie przy organizowaniu spotkań okolicznościowych, uczestniczenie w spotkaniach i imprezach organizowanych we współpracy np. z samorządem itp.    Każdy może znależć  jakąś formę działalności odpowiednią dla siebie.

    Uczestnictwo w atrakcyjnych wycieczkach jest pewnego rodzaju bonusem dla osób aktywnych.

    Dlatego,  w sytuacjach gdy jest więcej chętnych uczestników wycieczki niż miejsc, pierwszeństwo mają osoby aktywne, niezależnie od kolejności zapisów.

    Osoby które nie wykazują żadnej aktywności będą umieszczane na liście rezerwowej, co z przykrością musimy przypomnieć.

    W imieniu Zarządu dziękuję za wyrozumiałość :  Prezes Barbara Bednarska

OFERTA WYCIECZKOWA NA ROK 2024

Zgłoszenia: Ewa Marczak tel; 502-369-585 lub Jasińska tel. 22/789-34-17 i 605-248-481

Marzec -16.03. (sobota) Pruszków z Muzeum Dulag 121 Był to niemiecki obóz przejściowy utworzony na terenie byłych Warsztatów Kolejowych w Pruszkowie dla wypędzonych ze stolicy podczas Powstania Warszawskiego i tuż po jego zakończeniu. Obóz funkcjonował od 6.08 1944 do 16.01 1945 r. W tym okresie przeszło przez niego od 340 tys. do 650 tys. warszawiaków oraz mieszkańców podwarszawskich miejscowości, z czego od 60 tys. do 70 tys. trafiło do obozów koncentracyjnych.
W Pruszkowie obejrzymy również wystawę stałą „Przedświt. Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er”. Wystawa prezentuje liczne rekonstrukcje przedmiotów codziennego użytku, broni, narzędzi, ozdób wykonanych z poroża, żelaza, szkła i drewna. Spacer po Pruszkowie, w czasie którego obejrzymy murale poświęcone obrazom Józefa Chełmońskiego.


Kwiecień 17, 18 i 19 (środa, czwartek i piątek) Wrocław, a w nim obejrzymy Panoramę Racławicką, będziemy w Muzeum Narodowym, zobaczymy Ogród Japoński, Halę Stulecia (tylko z zewnątrz) fontanny , rynek z krasnoludkami i inne ciekawostki Wrocławia


Maj 11.05.(sobota) Przasnysz i Ciechanów
W Przasnyszu zobaczymy klasycystyczny Ratusz z XVIII wieku a w nim Muzeum Historyczne, gotycką zabytkowa dzwonnica z XV wieku. Również w stylu gotyckim zabytkowy klasztor bernardynów i bernardynek. Zobaczymy również jeszcze jeden gotycki zabytek a jest nim kościół Wniebowzięcia NMP. To właśnie tutaj został ochrzczony św. Stanisław Kostka.
W Ciechanowie zobaczymy jedną z najsłynniejszych wież ciśnień na świecie Park Nauki Torus, zamek książąt mazowieckich, Muzeum Szlachty Mazowieckiej no i planujemy złożyć wizytę w browarze Ciechan.


Czerwiec 19. 06. (środa) Kłodawa i Krośniewice
„Kłodawa” to największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Tu wydobywa się najczystszą sól kamienną na świecie o barwie białej i unikalnej różowej.
W Krośniewicach obejrzymy muzeum „Nad apteką” powstałe w oparciu o zbiory prywatne kolekcjonera Jerzego Dunin-Borkowskiego, który przez całe życie zebrał około 15.000 przedmiotów.


Wrzesień 21. 09 (sobota) Grajewo, Drozdowo i Łomża
W Grajewie zobaczymy pierwsze w Polsce Muzeum Mleka – warto je zwiedzić, dowiedzieć się jak to wszystko wygląda i poznać trochę historii mleczarstwa. W grajewskim zakładzie Mlekpolu powstaje słynne mleko Łaciate UHT, wyborne masło ekstra Łaciate, mix Łaciaty, twarogi, serki ziarniste oraz proszki mleczne.
Następny przystanek to Drozdowo – siedziba Drozdowskich i Lutosławskich z Muzeum Przyrody. A w Łomży, mieście Hanki Bielickiej, będziemy mieli możliwość zobaczenia
kolekcji jej kapeluszy i rond w kształcie kapeluszy Aktorki.

 

 

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI TURYSTCZNEJ PROZDROWOTNEJ I KULTURALNEJ w WTUTW ROK AKADEMICKI 2021/2022  (wakacje w roku 2022) czytaj dalej

    Opracowała: Maria Irena Jasińska

ZAPRASZAMY także do : Podróżnicy ( klub wspólnej turystyki ) / patrz strona : program/koła zainteresowań